ANKARA TAHMİNLERİM - 14 MAYIS
14/05/2024

UYARI: Çıkan atlardan dolayı şablonda güncelleme yapılmıştır..

 

 

Birinci koşu; favorim (3) MAKAWEE'dir. Form durumunu beğendiğim safkanın stili hiçbir rakibinin olmaması büyük avantaj. Baştan alacağı liderliği yarışın sonuna kadar koruması doğal sonuç olur. (1) VALERIA geçende yarışlar yine kuma döndüğünde  kazanıp sürprizi gerçekleştirmişti. Bugün de pist değişikliğinden en iyi şekilde istifade edip düzlük boyu sergileyeceği sprintle bir kez daha kazanabilir.İkinci koşu; rakiplerine göre çok daha şanslı gördüğüm isim (3) DAYANIKLI TAY'dır. Son yarışında benzer rakiplerinin yanında mücadele edip yakın farklarla sahadan ikincilikle ayrıldı. Bugün üzerinde M.M.Bilgin gibi çok beğendiğim bir binici var. Baştan liderliği mi ister yoksa BARANEFE arkası 2.'liğe mi yerleşir bilmiyorum ama harika koşacaktır. Net favorim. İstikrarlı yarışlar yapan ve V.Abiş avantajına sahip (2) KARACABEY ŞAHI, mesafeyi kısaltabilirse (4) BARANEFE ve apranti indirimine gidilen (1) ERDİ BEY rakiplerdir.Üçüncü koşu; ekonomik kuponlar için bankom (2) BUEN JORNIKO olacaktır. Yarışların kuma dönmesi en çok bu safkanın lehine. NOBLE RUNNER'ın liderliğinde düşük tempoda geçecek olan koşuyu ön gruba yakın takip etmesini beklediğim BUEN JORNIKO düzlüğe çıkıldıktan sonra bariyer dibinden yapacağı hücumlarla rakiplerine hakim olup kazanır diyor ve banko olarak öneriyorum. Geniş kuponlar; (4) NOBLE RUNNER ve (3) NATIVE ABILITY'i ekleyebilirler.


BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 3,1

2.AYAK: 3,2,4,1

3.AYAK: 2 (BUEN JORNIKO) / 4,3

4.AYAK: 5,3,4 / 1,8,2,6,9

5.AYAK: 5,7,3,4,8,9,11,10

6.AYAK: 1 (BEYAZIŞIK)

Dördüncü koşu; (5) BORDOMAVİ ideal pist ve mesafesinde net favorimdir. Şayet TUNCER'in preslerinden olumsuz etkilenmezse 1200 metrede bu safkanı yakalamak imkansız bir hal alabilir. (3) HEDBE ön grup içinde konumlanıp düzlük boyu sergileyeceği sprintle rakiplerini mağlup edebilir. (4) TUNCER de Ankara kumunu seven isimlerden. Gününde olursa bu rakiplerini daima mağlup edebilecek potansiyelde bir isimdir. Büyük kupon yapanlar; (1) SALUKİ, (8) KAŞEMUM KARA, (2) CANOĞLUCAN, (6) MEGA STAR ve (9) GÖLALAN'ı değerlendirebilirler.


Beşinci koşu; koşunun kuma dönmesiyle bu yarışta işler iyice kızıştı. Ben ilk şansı (5) KIRKÇERİ'ye vereceğim. Baştan liderliği alabilirse beyaz bayrak ayna yarışı izletmesi doğal sonuç olur. Yine yarışların kuma dönmesinin en çok işine yarayacağı isimlerin başında gelen (7) LORDUM'a mutlaka şans vereceğiz. (3) GÜRAYHAN, (4) ÖNÜ AÇIK, (8) KOŞAR ZEYNEL, (9) ESAS TAY, (11) SULTANBEŞİR ve (10) TUMBUL SERHAN şans verdiğim diğer isimlerdir.

Altıncı koşu; bankom (1) BEYAZIŞIK olacaktır. Zaten çok kaliteli bir isim ancak özellikle dil bağı ilavesi aldıktan sonra performansını daha da ilerletti. Bugün evet sıkleti biraz ağır ama gruptan bariz üstün bir isim. ERKŞAN, SAĞLAMCAN ve KARİZMATİK gibi ön grupta gitmeyi seven rakipleri olsa da hiçbiri liderlik için ısrarcı olmuyor. İdman pistindeki görüntüsüne hayran kaldığım BEYAZIŞIK'ın baştan alacağı liderliği yarışın sonuna kadar koruyarak kazanmasını bekliyor ve banko olarak öneriyorum.
Yedinci koşu; (2) GETTO koşuların kuma dönmesiyle birlikte en şanslı isim konumuna geldi. Birçok rakibinin eksik olduğu pistte sonlarda yapacağı hücumlarla kazanmaya yakındır. Yanına sadece (2) ANTIOCHOS ekleyeceğim. Grubun kaliteli isimlerinden. Evet 250 günlük arası var ama bu yarış için harika bir hazırlık dönemi geçirmiş. Etkili dinçlik performansı sergileyerek kazanabilir.

Sekizinci koşu; ekonomik kuponlar için banko önerim (3) KIRSEVİL olacaktır. Yarışa hayatına harika bir başlangıç yaptı ve rakiplerini uzak farkla mağlup ederken zorlanmamıştı. Bu kez şansını kum pistte deneyecek. İdman pistindeki görüntüsüne baktığımız vakit bu pisti yapmaması için hiçbir neden yok. Ön gruba yakın gidip düzlüğe kolay tempoda çıkıp yapacağı akıcı sprintiyle işi bitirmesini bekliyorum. Geniş kupon yapanlar; (2) GÜNÇE KIZ ve (4) MY EVERYTHING'i ilave edebilirler.

Dokuzuncu koşu; ilk koşusundan beşincilikle ayrılan (6) DEMOLITION MAN'in sergilediği performansı çok beğenmiştim. Yarış çimde koşulacak olsaydı net bankom olurdu. Kumda eksik koşabileceğinden ilk sıradan önermekle yetineceğim. (4) BURAK STAR çimci bir orijine sahip gibi ama anneden OĞUZUN RÜYASI gibi G1 AKDENİZ DERBİSİ galibi bir ismin kardeşi olduğunu unutmamak gerek. (8) GÜNTÜRK süratli yapısıyla iddialı olacaktır. (14) MY CHARLIE de sonlarda yapacağı harika sprintle adından söz ettirebilir. (19) YOU ARE JUST FINE da etkili bir dinçlik performansı sergileyerek rakiplerini mağlup edebilir.

';

ALTILI ŞABLONUM:


1. AYAK :5,3,4 / 1,8,2,6,9
2. AYAK :5,7,3,4,8,9,11,10
3. AYAK :1 (BEYAZIŞIK)
4. AYAK :2,3
5. AYAK :3,2,4
6. AYAK :6,8,14,9,16'LI İKRAMİYESİ: 10.879 ₺ 'dir.Yorum
#1 | Temelhan - 23:11:59 - 14.Mayıs.2024
Avatar yok Tebrikler başarın daim olsun daha büyüklerine 🙏
#2 | muzo45 - 21:09:55 - 14.Mayıs.2024
Avatar yok Tebrikler
iyi akşamlar.
#3 | cobra - 20:08:22 - 14.Mayıs.2024
Avatar yok tebrikler 👏👏👏
Yorum yaz
İsim:


Doğrulama Sözcüğü Güvenlik Kodu:
Doğrulama Sözcüğünü Buraya Yazın*