ADANA TAHMİNLERİM - 30 NİSAN
30/04/2024

Birinci koşuda; (3) GÖRKEM KAPTAN en şanslı gördüğüm isimdir. İlk koşusunda eşgaliyle dikkatimi çekmişti bu safkan. Koşu tecrübesi yoktu ve liderliği almaya çalışırken temposunun üzerine çıktığı için gerçek gücünü sergileyemedi. Bugün süratli bir rakibi yokken ve koşu tecrübeside edinmişken GÖRKEM KAPTAN bir beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir. (2) EL KİNG hiçbir yerde seri sprint atamıyor ve uzun sprint atabilme özelliğine sahip. Dolayısıyla bugün hücuma erken kalkarsa sonlarda tüm gruba hakim olarak kazanabilir. Son ikinciliğini çok beğendiğim (9) THE PUISSANT kazanıp maidena veda edebileceğini düşündüğüm bir diğer isimdir.


İkinci koşuda; ilk şansı (7) GÜR BEYAZ'a vereceğim. Çimdeki aksiyonlarını çok beğendiğim bir isim. Bu yıl iki yarış gördü ve artık kazanacak duruma geldiğini son koşusunda sergilediği performnasla net biçimde gösterdi. GÜLAĞA'nın liderliği alacağı koşuda DAĞKAAN bu isme pres uygular ve yarış yüksek tempoda geçerse GÜR BEYAZ sonlardaki sprintiyle birinciliğe yakındır. (4) GÜLAĞA önde istediği tempoyu kurarsa bir beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir. (1) ÇAKMAKŞAH grubun kaliteli isimlerden. Bugün grup müsaitken Adana çimindeki ilk birinciliğine ulaşabilir. (3) EZERDÖVER ön grup beklemesi yapıp düzlük boyu sergileyeceği sprintle birinciliğe ulaşabilir. Geniş kupon yapanlar; (6) DİZDARIM, (8) ZEKİ DAYI ve (2) DAĞKAAN yazabilirler.


Üçüncü koşuda; (1) PEKERİM'in form durumu harika. Tempoya aldırış etmeden seri sprintiyle sonuca gidebilen yetenekli bir kısrak. Ağır sıkletine ve rölanti tempoya rağmen erkek rakiplerini mağlup edebilir. Her yarış üzerine katarak ilerleyen (3) RAIN KING bugün özellikle liderlik hamlesi yaparsa birincilik serisini sürdürebilir.

 

 

 

BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 3,2,9

2.AYAK: 7,4,1,3 / 6,8,2

3.AYAK: 1,3

4.AYAK: 11 (AMANDERO)

5.AYAK: 6,7,1,10,2 / 11,4,8

6.AYAK: 9,1,6,3

 

 

 

Dördüncü koşuda; banko önereceğim isim (11) AMANDERO olacaktır. Geçtiğimiz yıl sorunlarla boğuştuğu için gerçek gücünü yansıtamıyordu fakat bu sezona harika bir başlangıç yaptı. Kum pistte yarışlar görüp kondisyon açığını gideren safkan çime çıkınca harika koşmaya başladı. Bir önceki koşusunda bugünküne benzer rakiplerini mağlup ederken zorlanmamıştı. Son yarışında ise güçlü rakiplerinin yanında mücadele edip yakın farklarla sonuçlanan koşudan dördüncülükle ayrıldı. Bugün uyumlu binicisi idaresinde sevdiği pist ve mesafede yarışacak. GOLDEN SIXTY'nin liderliği alacağı MERCHANDISER'ın takipte olacağı koşuda YILDIRIM HANIM'da ön grupta yer alacaktır. AMANDERO ise 5.6.lık civarı gidip düzlük boyu sergileyeceği sprintle rakiplerini mağlup eder diyor ve banko olarak öneriyorum.


Beşinci koşuda; çim pisti ne kadar özlediğini gösteren (6) KIRATKIZI ilk şansı vereceğim isimdir. ERCİŞ GÜZELİ, AZİMLİ ve ALTIN MAHİR tarzı isimlerin arkasına yerleşip 4.-5.'lik civarında gidecek olan KIRATKIZI düzlükte arttıracağı temposuyla birinciliğe ulaşabilir. (7) KOŞAR ZEYNEL, (1) ALTIN MAHİR, (10) AZİMLİ ve (2) ALTINEKEN rakiplerdir. Büyük kupon yapanlar; (11) FEZACAN, (4) GARDAL GÜLÜ ve (8) NERVOOUS GIRL'ü ilave edebilirler.Altıncı koşuda; net favorim (9) HEYFA'dır. Son koşusunda aleyhine olan uzun mesafede yarışıp preslere maruz kaldığı için altıncı oldu. Tabela dışı kalmasına rağmen sergilediği performans tatminkardı. Bugün lehine dönen mesafede ÖZNİLAY önünde alacağı liderliği yarışın sonuna kadar koruması doğal sonuç olur. (1) ÖZNİLAY, (6) GÖL LALEM ve (3) NEZENGÜL rakiplerdir.Yedinci koşuda; (2) GEL OGLİM kazanmaya çok yakın gördüğüm isimdir. Güçlü rakipleriyle mücadele ettiği son koşusunda uzun süre önde götürdüğü yarışta sahadan yakın farklarla üçüncülükle ayrılmıştı. Bugünkü rakipleri daha müsait. Stili rakibi AMADİS'ten liderliği alabilirse çıktığı gibi bitirmesi kuvvetle muhtemel. (3) NEUROSUREGEON, (1) AMADIS ve (4) CLANBELLA rakiplerdir.Sekizinci koşuda; favorim (3) MR RAGNER'dır. CAGNER ve COOGER gibi şampiyon isimlerle ana-baba bir kardeş olmasından dolayı potansiyeli yüksek bir safkan. İlk koşusunda yan kulvarından çıkan safkan şahlanıp aksilikler yaşayınca MR RAGNER da gerilerde kaldı ve koşuya tam adapte olamayıp gerçek gücünü yansıtamadı. Bu kez farklı bir performans sergileyerek kazanıp maidena veda edebileceğine inanıyorum. (4) JUNIOR ISKOCH ve (9) LA FAVORİTA rakiplerdir. Büyük kupon yapanlar; (8) CREATIVE STYLE'ı ekleyebilirler.


Dokuzuncu koşuda; ağır kiloyla yarışmaya alışkın olan (1) KAFKAS PINARI sonlardaki sprintiyle rakiplerine hakim olarak bu kez ikincilik serisini sonlandırabilir. En ciddi rakibi (12) KILIÇ KIZI olacaktır. İlk koşusu tamamen yarış görmeye nitelikti. Uzun mesafede sert grupta mücadele etti. Bugün kısa mesafede uygun grubu yakalamışken ters bir performans sergileyebilir. Ayağına seri bir isim olduğunu gözlemlediğim KILIÇ KIZI beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir. Geniş kuponlar; (3) SIZIRLI YİĞİT'e şans verebilirler.


';

ALTILI ŞABLONUM:


1. AYAK :11 (AMANDERO)
2. AYAK :6,7,1,10,2
3. AYAK :9,1,6,3
4. AYAK :2,3,1,4
5. AYAK :5,4,9
6. AYAK :1,126'LI İKRAMİYESİ: 1042 ₺ 'dir.Yorum
#1 | muzo45 - 00:12:29 - 01.Mayıs.2024
Avatar yok Tebrikler
iyi akşamlar yarın için bolşanslar
Yorum yaz
İsim:


Doğrulama Sözcüğü Güvenlik Kodu:
Doğrulama Sözcüğünü Buraya Yazın*