İZMİR TAHMİNLERİM - 28 MART
28/03/2024

BUSTANY - DRAGON FIRE: G1 EGE DERBİSİ'nde en dikkat çekici performanslardan biri BUSTANY'den gelmişti. Belli bir yere çok kolay tempoda gelen safkan düzlükte temposunu arttıramadı ve altıncı olabildi. Tabela dışı kalmasına rağmen safkanın genel sağlıklı görüntüsü hoşuma gitmişti. Bugün daha uygun rakiplerle karşılaşacağını görüyoruz. Önde DELAWERA ve PİKO PİKO'nun yüksek tempolarda götürmesini beklediğim koşuda 3.lüğe yerleşecektir BUSTANY. Şayet çok erken yürümez ve vites yükseltmek için en azından son 600'ü beklerse rakiplerini mağlup etmesi doğal sonuç olur.

DRAGON FIRE'da formunu beğendiğim ve etkili yarışlar yapan bir isim. Lehine gidişatı yakalamışken bu formuyla BUSTANY'nin en ciddi rakibi olacaktır.

 

-Geniş kupon yapanlar; COLOUR OF LIGHT değerlendirebilirler.

 

 

 

 

O BİR ÇELİK - SEÇERHAN: Her ne kadar rakibi çok formda olsada benim net favorim O BİR ÇELİK'tir. Evet SEÇERHAN müthiş yarışlar yapıyor ama O BİR ÇELİK'in KAIZBERT temsilcisi olduğunu ve canı isterse rakibini mağlup edeceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Son koşusunda önde BAY TAYLAN'dan liderliği almaya çalıştı gereksiz yere ve bir türlü ritmini bulamadı. Bu sebepten dolayı neredeyse ÇELİK MURAT'a bile geçilecektir. Bugünkü koşuda ısrarla liderliği almak yerine BABA TAMER arkasında 2.likte konumlanır görüşündeyim. Düzlük boyu sergileyeceği uzun sprintle günün ağır favorisini mağlup etmesi benim için sürpriz olmaz.

Tabii ki SEÇERHAN'a da şans vereceğiz. Süratli tempoda geçmeye aday koşuda en geride gidip sonlardaki sprintiyle birinciliğe ulaşabilir.

 

 

 

 

UZUN MEHMET: Az atlı bir yarış olmasına rağmen koşuda ciddi bir tempo bekliyorum. Evet GÖKÇESTAR grupta ayağına en seri isim fakat yamaklara mahsus bir koşu olduğundan DEMİR NİHAT ve DİRLİK ikilisininde öndeki tempoya erkenden dahil olmasını bekliyorum. Dolayısıyla sprinterlerden birinin kazanma ihtimali yüksek. CANOĞLUCAN ve UZUN MEHMET arasında yaptığım kıyaslamada UZUN MEHMET daha ağır bastığı içinde sizlere günün bankosu olarak önermeye karar verdim.

';

ALTILI ŞABLONUM:


1. AYAK :4,7 / 1
2. AYAK :3,5,1,2,6,12,10,11
3. AYAK :4,1
4. AYAK :5,9,7,1,4
5. AYAK :5 (UZUN MEHMET)
6. AYAK :1,7,13,11,9,10,26'LI İKRAMİYESİ: ₺ 'dir.Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Doğrulama Sözcüğü Güvenlik Kodu:
Doğrulama Sözcüğünü Buraya Yazın*