İZMİR TAHMİNLERİM - 7 MART
07/03/2024

Birinci ayakta; ilk şansı QUEEN OF STREET'e veriyorum. Bir önceki koşusunu kazanma başarısı gösteren safkan son yarışında aleyhine mesafede yarıştığı için başarılı olamadı. Bugün tekrardan sevdiği uzun mesafede yarışacak ve kendisi için güzel bir gidişat yakalamış durumda. Düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuyu 3.4.lük civarı takip edip düzlükte arttıracağı temposuyla rakiplerine hakim olarak kazanabilir.

Son yarışını kazanıp moral depolayan SANTORINI GIRL bugünde iddialı olabilir. PAVLİÇENKO'nun start çıkışına göre konum belirleyecek olan safkan düzlükte ayakta kalıp rakiplerine direnebilir.

SON SEVİM ve THUNDER JEST şans verilmesi gereken diğer isimlerdir.

 

 

-Geniş kupon yapanlar; MY GİRL LİSA ekleyebilirler.


İkinci ayakta; banko önereceğim isim ATTARGAH olacaktır.

TAYKUT gibi müthiş bir isimle ana-baba bir kardeş olduğu için potansiyeli yüksek bir isim. Maalesef çim ve sentetik pistte istediği sonuçları elde edemedi. Son yarışında ise İzmir'e gelip kaba kuma çıkınca nihayet kendisinden beklenen performansı sergiledi ve uzak farkla kazanırken zorlanmamıştı. İlgilileri tarafından safkana harika bir yarış seçilmiş bir kez daha. BASKINSOY, UMUT TAY ve VODA tarzı isimlerin süratlendireceği koşuda ATTARGAH 4.5.lik civarı gidip son 300'den sonra yapacağı hücumlarla kazanmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.Üçüncü ayakta; en şanslı gördüğüm isim cazip konumdaki DOĞAN KHAN'dır. Bugün ideal mesafesinde lehine şartlarda yarışacak. DİRLİK formunda gerileme olduğundan DOĞAN KHAN'a ayak uydurması zor gibi. Dolayısıyla 1200 metrede AGF tablosunda % 6'larda kalan bu isimden bir beyaz bayrak ayna yarışı izleyebiliriz.

YANKIALP ve CANIMBABAM en ciddi rakiplerdir.

 

 

-Büyük kupon yapanlar; DİRLİK, ALTINÜZÜM ve ALMAATA KAYA değerlendirebilirler.

Dördüncü ayakta; önde boş kalınca ne kadar etkili olduğunu son yarışında bir kez daha hatırlatan DEMİR NİHAT bugün yine istediği tempoyu kuracak gibi gözüküyor. SİLLETOKAT ve ILIÇ ESİNTİSİ önünde liderliği almasını beklediğim safkan erken preslere maruz kalmazsa beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

GÜROBASI ve ŞİFNE EFESİ rakiplerdir.


Beşinci ayakta; SEA OF REALITY'nin form durumu çok iyi. Bir önceki koşusunda BERID gibi beğendiğim bir isme kafa tutup ona korku dolu anlar yaşatarak ikinci olmuştu. Son yarışında da erken yürüyünce kazabileceği koşudan bir kez daha ikincilikle ayrıldı. Bugün doğru yerde temposunu arttırması halinde ilk birinciliğine handikap koşuda ulaşmasını bekliyorum.

JESKO ise son yarışında maidena veda ederken pekte zorlanmadı. Bugün FERİŞTAH KIZI arkası 2.3.lükte gidip düzlüğe çıkılırken alacağı liderliği yarışın sonuna kadar koruyabilir.
Altıncı ayak; oldukça zorlu bir koşu. Tempo atı olduğuna inandığım KAYAALPBEY favorim olsada bu safkan eksik koşması durumunda ciddi bir sürpriz oluşabileceğinden riske girmeyip birçok isme şans verdim. Sıralamam şablondadır.

';

ALTILI ŞABLONUM:


1. AYAK :7,6,1,2 / 8
2. AYAK :3 (ATTARGAH)
3. AYAK :6,5,3 / 2,1,9
4. AYAK :1,2,5
5. AYAK :2,5
6. AYAK :7,10,3,2,12,9,11,6,46'LI İKRAMİYESİ: 531 ₺ 'dir.Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Doğrulama Sözcüğü Güvenlik Kodu:
Doğrulama Sözcüğünü Buraya Yazın*